میکرو کابل فیبرنوری | Fiber Optic Microcables

میکرو کابل فیبر نوری با ابعاد کوچک و ویژگی‌های برتر خود، راه حلی مناسب برای انتقال سریع و مطمئن داده‌ها است و با طول متناسب و وزن سبک، این کابل قابل حمل و ساده در استفاده است.

میکروکابل فیبرنوری

کابل‌های میکرو فیبرنوری از انواع کابل های فیبرنوری هستند که در پروژه های fttx مورد استفاده قرار میگیرند. این کابل‌ها با استفاده از هوا به یک کانال میکرو منتقل می‌شوند. با توجه به اینکه این کابل امکان استفاده از تعداد مورد نیاز الیاف را فراهم می‌کند، سرمایه‌گذاری اولیه کمتری نیاز دارد و پس از نصب اولیه انعطاف‌پذیری برای ارتقا به آخرین فن‌آوری‌های فیبر پس از نصب را فراهم می‌کند.

ابعاد و ویژگی های میکرو کابل فیبر نوری

ابعاد و ویژگی‌های کابل میکرو فیبر نوری متنوع است. معمولاً قطر این کابل بین ۲ تا ۵ میلیمتر است، که میانگین قطر آن حدود ۲.۷ میلیمتر است. لازم به ذکر است که این قطر بسته به تعداد رشته‌های تار فیبر نوری در کابل متغیر است.

میکرو فیبر نوری نیاز به استحکام خاصی ندارد؛ زیرا این کابل داخل میکرو داکت شوت می‌شود و خود میکرو داکت وظیفه حفاظت از کابل را برعهده دارد. به همین دلیل، با حذف لایه‌های پوششی اضافی، قیمت کابل میکرو فیبر کمتر از کابل‌های فیبر کانالی و خاکی خواهد بود.

ویژگی های میکرو کابل فیبرنوری

لوله‌های میکروداکت می‌توانند به صورت چندکاناله با ۱ تا ۲۴ کانال و با اندازه‌های ۲۵۰، ۵۰۰ و ۱۰۰۰ متری تولید شوند.

طول میکرو کابل فیبرنوری به تولیدکننده کابل وابسته است و ممکن است بین ۲ کیلومتر یا ۴ کیلومتر متغیر باشد.

راهنمای نصب میکروکابل فیبرنوری

برای نصب میکرو کابل فیبر نوری همانگونه که گفته شد، از میکرو داکت فیبر نوری استفاده می‌کنیم. داکت ها یک ساختار باریک چند رشته ای میباشند که از کابل میکرو حفاظت می‌کنند. برای عبور دادن میکرو کابل فیبرنوری، از تکنولوژی Blowing یا شوتینگ فیبر نوری استفاده می‌شود. این تکنولوژی یک فرآیند بسیار تخصصی است که با استفاده از دستگاه Micro Fiber Blower، فیبر را در داخل میکرو داکت قرار می‌دهد و امکان کشیدن کابل میکرو فیبر در مسافت‌های طولانی را فراهم می‌کند.

در فاطر چه کاری انجام میدهیم؟

ما در فاطر به عنوان مشاور، طراح، تامین کننده و مجری انواع شبکه های فیبر نوری و مس و همچنین توسعه دهنده انواع نرم افزار ها و سرویس های متنوع، قادر هستیم کلیه ی خدمات پسیو، اکتیو و سرویس های جریان ضعیف شما را به صورت یکپارچه و بر روی زیر ساخت ارتباطی فیبر نوری، طراحی و پیاده سازی کنیم.

تماس با ما

آدرس : نارمک جنوبی - بین چهارراه آیت و خاقانی - پلاک 499
تلفن گویا:   73065000-021   واحد بازرگانی:   4-73065111-021
ایمیل:   info[at]opticalfiberco.com

شبکه های اجتماعی

نماد اعتماد

Search