کابل فیبر نوری | Fiber Optic Cable

کابل فیبر نوری یکی از مهمترین ابزار انتقال اطلاعات محسوب می شود و می تواند به عنوان محیط انتقال داده، با سرعت بالا، صوت، تصویر و دیتا را در قالب سیگنال های نوری انتقال دهد. فیبر نوری دارای پهنای باند گسترده و تاخیر کم بوده و همین مزیتها باعث شده در مخابرات به عنوان زیر ساخت ارتباطی استفاده شود. این کابل ها برای ارسال داده ها در مسافت های طولانی، شبکه ها با داده های بسیار دقیق و حداقل تاخیر، مخابرات و...کاربرد دارند. کابل فیبر نوری در انواع مختلفی تولید می شود اما دسته بندی متداول آن شامل انواع کابل Indoor ، Outdoor و FTTH Drop cable می باشد.

اجزای کابل فیبر نوری :

Core یا هسته فیبر نوری از جنس شیشه (یا پلاستیک) که سیگنال های نوری در آن حرکت می کنند.
Cladding هم از جنس شیشه یا پلاستیک اما با ضریب شکست متفاوت که باعث برگشت نور منعکس شده به داخل Core می شود. فیبر نوری عموماً توسط Coting که یک لایه ی محافظتی در برابر شرایط محیطی است پوشیده شده است.

مزایای کابل فیبر نوری

از مهم ترین مزایای کابل فیبر نوری میتوان به میزان پهنای باند قابل ارائه آن اشاره کرد. کابل فیبر نوری نسبت به کابل مسی سبک‌تر و باریک‌تر است از این رو برای مکان‌هایی که فضا مورد توجه است، مناسب‌تر است. فیبر نوری از شیشه و یا پلاستیک ساخته شده است، به همین دلیل کم‌ وزن‌تر از مس میباشد. مقدار کاهندگی و اتلاف سیگنال در کابل فیبر نوری کم‌تر از نوع مسی است این امر باعث می‌شود سیگنال‌های نوری مسافت‌های بالا را پشتیبانی کنند.

قیمت کابل فیبر نوری

باتوجه به انواع کابلهای فیبرنوری و عوامل تاثیر گذاری همچون جنس کابل و مشخصات فنی آنها قیمت کابل فیبر نوری نیز متنوع است. برای خرید کابل فیبر نوری با کیفیت و اطلاع از قیمت با ما تماس حاصل فرمایید.

کابل فیبر نوری | کابل فیبر نوری indoor | کابل فیبر نوری FTTH Drop

انواع کابل فیبر نوری

کابل فیبر نوری Indoor

کابل فیبر نوری Indoor بطور خاص برای استفاده در داخل ساختمان ها طراحی شده است و عموماً روکش آنها ضد حریق غیر هالوژنی با قابلیت بازدارندگی شعله می باشد. کابل های Indoor را در داخل داکت، سینی های کابل و یا محورهای عمودی نصب می نمایند و به همین منظور بسیار انعطاف پذیر بوده و از توان کششی بالایی برخوردارند.

انواع کابل Indoor
انواع کابل Indoor

کابل فیبر نوری Outdoor

کابل فیبر نوری Outdoor به منظور قرارگیری در محیط های خارج از ساختمان طراحی شده اند و ساختار آنها به گونه ای است که می توانند در شرایط سخت آب و هوایی همچون نوسانات نور و دما مقاومت نمایند. کابل های Outdoor را می توان بصورت هوایی، دفن مستقیم در خاک و در داخل داکت های زیر زمینی نصب کرد.

انواع کابل Outdoor

کابل فیبر نوری FTTH Drop

کابل دراپ فیبر نوری به طور خاص برای راهکار FTTH و در دو نوع Indoor و Outdoor طراحی شده است. کابل FTTH Drop Cable از 2 تا 12 کر و در انواع مهاردار (Self-support) و بدون مهار موجود می باشد و جهت مصارف داخل و خارج از ساختمان بصورت هوایی و کانالی بکار گرفته می شود.

انواع کابل FTTH Drop

در فاطر چه کاری انجام میدهیم؟

ما در فاطر به عنوان مشاور، طراح، تامین کننده و مجری انواع شبکه های فیبر نوری و مس و همچنین توسعه دهنده انواع نرم افزار ها و سرویس های متنوع، قادر هستیم کلیه ی خدمات پسیو، اکتیو و سرویس های جریان ضعیف شما را به صورت یکپارچه و بر روی زیر ساخت ارتباطی فیبر نوری، طراحی و پیاده سازی کنیم.

تماس با ما

آدرس : نارمک جنوبی - بین چهارراه آیت و خاقانی - پلاک 499
تلفن گویا:   73065000-021   واحد بازرگانی:   4-73065111-021
ایمیل:   info[at]opticalfiberco.com

شبکه های اجتماعی

نماد اعتماد

Search