OLT(Optical Line Terminal)

OLT(Optical Line Terminal)

فیبر نوری OLT دستگاه

دستگاه OLT فیبر نوری از یکی از مهمترین دستگاه‌های پسیو فیبر نوری است که معمولا از آن در شرکت‌های مخابراتی استفاده می‌کنند. OLT یا optical line terminal شامل یک واحد پردازش مرکزی و کارت‌های شبکه نوری پسیو می‌باشد. این دستگاه می‌تواند داده‌های اترنت را ارسال کند، فرآیند محدوده شبکه را آغاز و کنترل کند و هچنین می‌تواند اطلاعات محدوده را ثبت و پردازش کند.

دستگاه OLT فیبر نوری نقش اساسی در عملکرد کل اتصال شبکه فیبر نوری ایفا می‌کند. همچنین این دستگاه می‌تواند به شما در مدیریت و محافظت از تارهای فیبر نوری کمک کند.

دستگاه OLT

راهنمای خرید دستگاه OLT فیبر نوری

در خرید دستگاه OLT فیبر نوری باید عوامل بسیاری را در نظر بگیرید تا بتوانید مناسب‌ترین گزینه را برای استفاده خود تهیه کنید. یکی از این موارد عبارت‌ است از:

مکان مورد استفاده از دستگاه OLT فیبر نوری: اگر بخواهید از این دستگاه در داخل ساختمان خود استفاده کنید یا اینکه بخواهید آن‌ها را خارج از ساختمان استفاده کنید جنس دستگاه متفاوت است.

شبکه پسیو فیبر نوری چیست؟

پیشرفت‌های فیبر نوری نحوه ارسال و دریافت سیگنال‌ها را از تجهیزات سوئیچینگ اپراتور به خانه یا محل کار تغییر داده است. برای بسیاری از شرکت‌هایی که در زمینه مخابرات تخصص دارند، شبکه‌های فیبر به خانه (FTTH) شروع به جایگزینی زیرساخت‌های مسی موجود، مانند سیم‌های تلفن و کابل کواکسیال کرده‌اند.

به طور کلی، اتصالات پهن باند FTTH از دو نوع سیستم تشکیل شده است، شبکه نوری غیرفعال (PON) که در بالا ذکر شد و شبکه نوری فعال (AON). با این حال، شرکت‌ها اغلب PON ها را به دلیل هزینه کم و سطح عملکرد بالا ترجیح می‌دهند. اگر یک PON را برای کسب و کار خود انتخاب کرده‌اید، باید راه‌هایی را در نظر بگیرید که می‌توانید از OLT فیبر و سایر تجهیزات الکتریکی خود محافظت کنید.

کاربرد دستگاه OLT

کاربرد دستگاه OLT چیست

دستگاه‌های OLT فیبر نوری علاوه‌بر محافظت از تارهای فیبر نوری، برای سه کاربرد کلی استفاده می‌شود. به طور کلی کاربردهای دستگاه OLT عبارت‌اند از:

 • تبدیل سیگنال‌های استاندارد مورد استفاده توسط ارائه دهنده خدمات FiOS به فرکانس و فریم مورد استفاده توسط سیستم PON.
 • هماهنگی مالتی پلکس بین دستگاه‌‎های تبدیل در پایانه‌های شبکه نوری (ONT) واقع در محل مشتریان
 • ترافیک پهنای باند را کنترل می‌کند.

ویژگی‌های دستگاه OLT فیبر نوری

 • دستگاه OLT فیبر نوری اغلب در دفتر مرکزی ارائه دهنده خدمات در محیط داخلی یا خارجی قرار دارد. یافتن محفظه مناسب برای OLT به اطمینان از پیوندهای ارتباطی قابل اعتماد و با کیفیت کمک می‌کند.
 • از پرسنل در برابر دسترسی به قطعات الکتریکی خطرناک محافظت می‌کند و می‌تواند از تجهیزات شما در برابر عناصر خشن داخلی و خارجی مانند ریزش خاک و گرد و غبار، باران، برف و یخ بیرونی محافظت کند.
 • به علاوه، محفظه‌های قابل نصب روی دیوار و قفسه می‌توانند به کسب و کار شما در سازماندهی تجهیزات و در عین حال صرفه جویی در فضا کمک کنند.
اجزای دستگاه OLT

اجزای دستگاه OLT فیبر نوری

دستگاه OLT فیبر نوری شامل:
 • یک واحد پردازش مرکزی (CPU)
 • کارت‌‌های شبکه نوری پسیو
 • یک روتر دروازه (GWR)
 • کارت‌های uplink
 • دروازه صوتی (VGW)

OLT می‌تواند یک سیگنال داده را در 1490 نانومتر (nm) به کاربران ارسال کند. این سیگنال با استفاده از اسپلیترهای نوری می‌تواند تا 128 ONT را در بردی تا 12.5 مایل ارائه دهد.

در فاطر چه کاری انجام میدهیم؟

ما در فاطر به عنوان مشاور، طراح، تامین کننده و مجری انواع شبکه های فیبر نوری و مس و همچنین توسعه دهنده انواع نرم افزار ها و سرویس های متنوع، قادر هستیم کلیه ی خدمات پسیو، اکتیو و سرویس های جریان ضعیف شما را به صورت یکپارچه و بر روی زیر ساخت ارتباطی فیبر نوری، طراحی و پیاده سازی کنیم.

تماس با ما

آدرس : نارمک جنوبی - بین چهارراه آیت و خاقانی - پلاک 499
تلفن گویا:   73065000-021   واحد بازرگانی:   4-73065111-021
ایمیل:   info[at]opticalfiberco.com

شبکه های اجتماعی

نماد اعتماد

Search